“Недеље сећања и заједништва” – 4.5.2026 – 8.5.2026

У оквиру Недеље сећања и заједништва, ученици наше школе реализовали су активност „Заједништво на делу“. Кроз пано „Дрво живота“ промовисане су вредности поштовања, подршке, разумевања и солидарности.Реализован је и разговор о демократској култури, током ког су ученици размењивали мишљења и развијали свест о уважавању различитости и заједништва.Активности су реализоване уз подршку психолога Александре Стојковић и професора Милана Вукића.

Професорке Тања Обрадовић и Пенка Златковић, заједно са ученицима школе, посетиле су изложбу под називом „Испит зрелости“ у Синагоги, поводом обележавања Недеље сећања и заједништва. Током посете, ученици су имали прилику да се упознају са значајним историјским темама и да кроз изложбене садржаје развијају свест о важности толеранције, поштовања и заједништва. Изложба је оставила снажан утисак на ученике и подстакла их на размишљање о прошлости и њеним поукама за савремено друштво.

У Недељи сећања и заједништва, одржани сараднички часови између ученика из група 3/3,3/4 и 3/2 одељења и наставницима Милена Вукадиновић и Душица Никодијевић на тему “Истим кораком – данас у клупи, сутра у струци”. Данас у клупи стицу знање, а већ сутра у струци постају сигурни, посвећени и хумани професионалци. У оквиру обележавања “Недеље сећања и заједништва”, наша школа је данас направила још један важан корак у неговању сарадње, емпатије и заједништва.

Ученици и наставници из Школе моде и лепоте започета сарадња на реализацији хуманитарног модног догађаја „Матура за све“. Сарадња са школом ЕТШ “Мија Станимировић”.

У недељи ” сећања и заједништва”, реализована је радионица у сарадњи наставника Лидије Стојановић, Данијеле Томић и Данијеле Стојадиновић. Ученици одељења I-3, II-3 и II-4, били су у прилици да стечено знање практично примене на својим наставницима. Међувршњачка сарадња, подршка у учењу и даљем раду јете циљ радионице ” Верујте нам, заједно смо у пракси – наставници као инспирација”. Посебно се захваљујемо ван наставним колегиницама које су уценицима указале поверење!

У оквиру обележавања Недеље сећања и заједништва, ученици одељења 2/2 реализовали су активност „Подршка пријатељства“, кроз израду паноа са порукама подршке, разумевања, пријатељства и заједништва. Кроз инспиративне поруке, ученици су показали значај међусобног поштовања, емпатије и подршке међу вршњацима. Активност је реализована уз подршку разредне старешине професорке Александре Аризановић, као и Александре Николић и Марије Павловић.